Täiendkoolituse võimalus mikrokraadina

Erialane täienduskoolitus on tervishoiuvaldkonnas igapäevane professionaalse arengu osa. Tavapärane täienduskoolitus võimaldab lühiajaliselt ja intensiivselt täiendada oma teadmisi või oskusi mingil konkreetsel teemal. Õppeasutused on viimastel aastatel laiendanud täienduskoolituste pakkumist mikrokvalifikatsiooni kursustena, mida nimetatakse kõrgkoolides mikrokraadideks. Eri mahuga mikrokraadikursused võimaldavad huvipakkuvas valdkonnas omandada täiesti uusi pädevusi või saavutada olemasolevate pädevuste kõrgem tase. Mikrokraadikursus on üks väike, kuid terviklik osa kehtivast tasemeõppe õppekavast, mis tagab õppimise tunnustatud õppekava alusel ja professionaalsete õppejõudude juhtimisel. Õpe toimub koos vastava õppekava üliõpilastega. Kui on soov asuda õppima vastavale tasemeõppekavale, arvestatakse mikrokraadikursuse raames läbitud aineid täies mahus. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis avatakse järgmisel õppeaastal 12 tasulist mikrokraadikursust, millest seitse on bakalaureusetaseme ja viis magistritaseme kursused. Magistritaseme mikrokraadikursused on osa terviseteaduse magistriõppekavast, mis seab eelduseks kõrghariduse olemasolu. Viiest pakutavast kursusest üks, tervishoiuvaldkonna kvaliteedijuhtimine ja eestvedamine (13 EAP), ei eelda eelnevat õe või ämmaemanda kutset, küll aga tervishoiualast kõrgharidust. Neli õenduse erialavaldkonna mikrokraadikursust, kliinilise õenduse teooria, vaimse tervise õenduse teooria, intensiivõenduse teooria ja terviseõenduse teooria, eeldavad nii eelnevat õe või ämmaemanda kõrgharidust kui ka soovitavalt vastavas valdkonnas töötamist. Iga erivaldkonna kursuse maht on 27 EAPd ja õpe kestab 2023. aasta septembrist kuni 2024. aasta juunini.   

Täpsemat informatsiooni mikrokraadikursuste kohta leiate kõrgkooli kodulehelt www.nooruse.ee/koolitusedjateenused/mikrokraadid/. 

Viimased uudised

Töökeskkond minu kätes

Pausi võtmine on sama tähtis kui töö. Kui inimene tööl pausi ei tee, muutub ta närviliseks ja läheb stressi.

Huumori kui toimetulekumehhanismi seos väsimuse ja tööga rahuloluga

Huumori kasutamine on üks osa tervishoiutöötajaks õppimise kunstist.

Juhi ja kolleegide usaldamise seosed õdede pühendumisega patsiendile ja elukutsele

Õdede pühendumine elukutsele on suurem, kui organisatsioonis on usaldav töökeskkond.

Mina ise olen oma saatuse sepp

Ületundide mittetegemine või elu tasakaalustamine on päriselt sinu enda otsus.

Tehisintellekt tervishoius – Verso Vision ennetab kukkumisi

Verso Vision aitab personalil säästa väärtuslikku aega ja keskenduda tõhusamalt õendus- ja hooldustegevustele.

Mida teha, kui noor järgib kahjulikke trende?

Valest pilgust või naljaga tehtud kommentaarist võib piisata, et õpilane keelduks koolilõuna söömisest.