Minu esimesed sammud põhja piirkonna juhina

Uus töö toob alati kaasa palju põnevust, aga ka ebaselgust. Sisseelamise ajal on lihtne unustada asju, mida pead tegema ja kuhu liikuma. Uus ettevõte, uued seadmed, uus tarkvara, uued töökaaslased ja palju uut materjali, mida õppida. Alustasin mais ja kogu suve keskendusin dokumentidega tutvumisele ja proovisin lahendada jooksvaid asju.

Minu jaoks oli väga oluline, et ma mõistaks oma tööd ja Eesti Õdede Liidu ootused minule oleks täidetud. Alguses esitasin väga palju küsimusi ja tegin märkmeid, sest tahtsin oma tööd hästi teha. Põhja piirkonna endine juht Marleen Mägi tegi minu jaoks väga põhjaliku ülevaate ja andis erinevaid juhendeid. Nii said kiired asjad tehtud korralikult ja õigel ajal.

Esimesed nädalad uurisin, kuidas asjad Eesti Õdede Liidus toimivad, milline on organisatsiooni kultuur, tugevused ja väljakutsed. Tutvusin erinevate inimestega, kellega tuli hakata koostööd tegema. Õppisin tundma nende rolle ja proovisin aru saada, kuidas saame üksteist aidata. Jälgisin oma kolleege ja õppisin neilt. Ühel hetkel sain aru, et olen täismahus kaasatud tööprotsessi ja minu arvamus on ka oluline. Edaspidi lähenesin oma uuele rollile uudishimuga ja proovisin muuta iga väljakutse võimaluseks. Ma kartsin eksida ja küsisin alati soovitusi, kuidas oma vigu parandada, sest vigadest me ju õpime. Kogu protsessi vältel jälgisin oma edusamme ja olin väga õnnelik, et sain hakkama. Vaikselt hakkasin koosolekutel ja ajurünnakutel sõna võtma, suhtlema oma usaldusisikutega ja oma piirkonna liikmetega. Nendega koostöös valmis 2025. aasta tegevuskava.

Usaldusisikute konkursi korraldamine oli paras väljakutse, sest pidin korraga otsima neli inimest erinevatesse haiglatesse. Õnneks kõik sujus ja leidsime õiged inimesed. Ka Raplamaa sai lõpuks endale usaldusisiku.

Oma sisseelamise kogemusest saan öelda, et ei tasu karta alustada midagi uut ja iga samm edasi on suur areng just iseendale. Minu ümber on sõbralikud ja toetavad kolleegid, kes teevad minu elu paremaks ja huvitavamaks. Ma kasvan ja arenen tänu neile ja oma kogemusele. Minu tiimis on suurepärased, targad ja töökad inimesed ning koos suudame ära teha suuri tegusid. Ühes olen ma nüüd veendunud – Eesti Õdede Liitu on väga vaja.

Viimased uudised

Järelkasv vajab hoolt ja tähelepanu

Olgem üliõpilaste juhendaja ja toetajana hoolivad ja kannatlikud!

Minu esimesed sammud põhja piirkonna juhina

Ei tasu karta alustada midagi uut ja iga samm edasi on suur areng just iseendale.

Eesti Õdede Liidu presidendiks valiti Laura Keidong ja asepresidendiks Margit Lenk-Adusoo

Presidentide viieaastane ametiaeg algab 1. mail 2025.

Praktiline tegevusjuhend vaimse tervise õdedele

Meie suur soov ja eesmärk on, et tegevusjuhend oleks praktilises kasutuses.

Tunne oma esindajaid!

Saa tuttavaks Lõuna piirkonna esindaja Merlyn Kundiga ja Viru piirkonna esindaja Maie Türksoniga.

Söömine vanemas eas – toit kui ravim

Põhiainevahetus hakkab aeglustuma 40.–50. eluaastast. Eakate toiduvajadus erineb laste ja noorte toitumisest.