Kvaliteetne ravimijaotussüsteem säästab aega

Kvaliteetne ravimijaotussüsteem säästab aega

Õdede ja hooldustöötajate tempokad päevad on täis tegutsemist: patsiendi jälgimine, protseduuride tegemine, patsientide uuringuteks ettevalmistamine, toidu jagamine, vajadusel söömise ja joomise juures abistamine, pesemine ja voodiriiete vahetamine ning vajaliku info nõuetekohane dokumenteerimine. Üks suurt keskendumist ja aega nõudev ülesanne on hooldatavatele ravimite ettevalmistamine, jagamine ja manustamine.

Kvaliteetsed ravimite jaotussüsteemid aitavad säästa aega ja ruumi ning tagavad ravimite manustamise ohutuse. Merianto Medical on õdede ja hooldustöötajate vajadusi arvesse võttes töötanud välja spetsiaalsed ravimikapid, mis muudavad ravimite hoiustamise süsteemseks ja mugavaks. Ravimikappide oluline osa on jaotussüsteemid, milles ravimeid organiseeritakse ja liigutatakse. „Kasutame ravimikappides Wiegandi siniseid jaotussüsteeme, mis on välja töötatud koos tervishoiutöötajatega, et ravimite ladustamine, transport, ettevalmistamine ja jaotamine oleks maksimaalselt turvaline,“ sõnas Merianto Medicali juhataja Raimo Grichin.

Ravimijaotaja

Ravimijaotaja annab hea ülevaate, milliseid ravimeid tuleb hooldatavale päeva jooksul jagada. Jaotajatele võib lisada sildi, kus on kirjas patsiendi andmed ja ravimi manustamise aeg. Nii on ravimite manustamine hooldekodudes ja haiglates turvaline ning lihtne jälgida ka patsiendile endale. Igat tüüpi ravimil on eraldi koht – nii salvidel, süstaldel kui ka vedelatel ravimitel ravimitopsides. Täidetud ravimijaotajat võib hoida ja jagada jaotuskandikutel või nädalakandikutel.

Ravimikandik

Ravimijaotajad ja -topsid saab kinnitada ravimikandikule. Nii saavad ravimid jaotatud kiirelt ja ohutult ruumis, kus patsiente on mitu. Kandikul saab hoida kas seitsme patsiendi päevajaotajaid või siis ühe patsiendi seitsme päeva ravimikoguseid. Jaotuskandikud sobivad täpselt Merianto Medical ISO-moodulsüsteemi kärudesse ja kappidesse.

Uuendusena on olemas ka ravimikandikud, mille suureks eeliseks on ISO-standarditele vastav suurus.

Nädalasüsteemid

Hooldekodudes ja haiglates valmistatakse ravimid sageli ette terveks nädalaks, et nädala sees kulgeks ravimite jaotamine kiiremalt. Kui patsiente on palju, võib see õdedel ja hooldustöötajate meeskonnal võtta mitmeid väärtuslikke töötunde. Hästi organiseeritud nädalasüsteem aitab tööprotsesse optimeerida ning sobib eriti hästi pikaajalise ravi puhul, kui ravimite võtmine toimub regulaarselt. Patsientide nädalaravimid valmistatakse ette spetsiaalses protseduuri- või raviruumis või juba apteegis.

Weigandi ravimikandikuid, ravimijaotajaid ja nädalasüsteeme saab omavahel kombineerida ja vajadusel ka eraldi kasutada. Kõiki jaotussüsteeme saab Merianto Medical ISO-moodulsüsteemi kappides ja kärudes hästi ladustada ja tõhusalt transportida. „Nende siniste ravimijaotussüsteemidega on õed ja hooldajad patsiendile jälle suure sammu lähemal. Kui töövahendid toetavad, jääb rohkem aega, et leida patsiendiga kontakti ja luua usalduslikku õhkkonda,“ lisas Grichin.

 

 

Viimased uudised

Minu esimesed sammud põhja piirkonna juhina

Ei tasu karta alustada midagi uut ja iga samm edasi on suur areng just iseendale.

Eesti Õdede Liidu presidendiks valiti Laura Keidong ja asepresidendiks Margit Lenk-Adusoo

Presidentide viieaastane ametiaeg algab 1. mail 2025.

Praktiline tegevusjuhend vaimse tervise õdedele

Meie suur soov ja eesmärk on, et tegevusjuhend oleks praktilises kasutuses.

Tunne oma esindajaid!

Saa tuttavaks Lõuna piirkonna esindaja Merlyn Kundiga ja Viru piirkonna esindaja Maie Türksoniga.

Söömine vanemas eas – toit kui ravim

Põhiainevahetus hakkab aeglustuma 40.–50. eluaastast. Eakate toiduvajadus erineb laste ja noorte toitumisest.

Õe roll katarakti patsiendi raviteekonnal

Õe ülesanne on välja selgitada patsiendi terviseseisund ja vajadusel konsulteerida oftalmoloogiga.