Koolituste kooskõlastamine

Eesti Õded Liit kooskõlastab õdedele ja hooldustöötajatele korraldatavaid koolitusi lähtuvalt Täiskasvanute koolituse seadusest.

2021.a. EÕL kooskõlastatud koolitused

2020.a. EÕL kooskõlastatud koolitused
2019.a. EÕL kooskõlastatud koolitused
2018.a. EÕL kooskõlastatud koolitused   
2017.a. EÕL kooskõlastatud koolitused

Antud kooskõlastused on kehtivad vaid eelnimetatud, EÕL esitatud, õppekavadel. Kooskõlastust on vajalik uuendada kui muudetakse ja/või kinnitatakse uus täienduskoolituse õppekava. EÕL koolituste kooskõlastamise komisjoni  otsus annab õiguse kooskõlastuse saanud asutuse poolt väljastatud tunnistustele vastava koolituse läbimise kohta lisada märge  *kooskõlastatud EÕL koolituse kooskõlastamise komisoni otsusega /kuupäev/.a. 

Alates 1.jaanuarist 2021.a. kooskõlastab EÕL täienduskoolitusi, mille maht on minimaalselt 6 akadeemilist tundi.

UUS! EÕL Volikogu otsusega 4.detsembril 2020 on koolituste kooskõlastamine  alates jaanuarist 2021 tasuline teenus, ühe koolituse kooskõlastamise hind 75 eurot. Arve väljastamiseks kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Koos taotlusega tuleb esitada ka arve tasumist tõendav dokument. 

EÕL tegutseb koolituste kooskõlastamise komisjon, kuhu kuuluvad Gerli Liivet - komisjoni juht, Anneli Kannus, Linda Jürisson ja alates veebruarist 2021 Marleen Mägi.  Komisjon konsulteerib enne kooskõlatamist esitatud taotlusi  vajadusel erinevate seltsingute esindajate ja ekspertidega, järgides valdkonnas juba kehtestatud nõudeid ja piiranguid.

Juhul kui koolitusasutusel on Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud koolitused, siis võib meile esitada taotluse kooskõlastamiseks viidates juba avalikult kättesaadavale infole. Kui tegemist ei ole koolitusasutusega, siis tuleb meile esitada kõik dokumendid selliselt nagu nõutab Täiskasvanute koolituse seadus. Vastav taotlus, koos vajalike dokumentidega saata aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Koolituste kooskõlastamise komisjon menetleb taotlust  kuni 30 päeva. Taotluse esitajal tuleb arvestada võimalusega, et komisjon võib paluda enne otsuse langetamist küsida esitatud dokumete täiendamist ja seega soovitame esitada vastav taotlus vähemalt 2 kuud enne planeeritava koolituse algust.

EÕLi koolituste kooskõlastamise komisjon võib keelduda esitatud koolituse kooskõlastamisest, kui need ei vasta Täiskasvanu koolituse seadusele. Kooskõlastus on kehtiv vaid EÕL koolistuste kooskõlastamise komisjonile esitatud õppekavadel. Kooskõlastust on vajalik uuendada kui muudetakse ja/või kinnitatakse uus täienduskoolituse õppekava. Kooskõlastust on komisjonil õigus anda kooskõlastus tähtajaliselt. 

Korduma kippuvad küsimused:
1. EÕL ei tegele nõustamisega, kuidas täiskasvanute koolituse seadust lugeda või tõlgendada. Juhul kui Teie esitatud õppekavad ei ole nõuetekohaselt vormistatud, siis saate tagasides soovituse lähtuda eelnimetatud seadusest ning selle juurde kuuluvast täiendkoolituse standardist. 
2. EÕL väljastad täienduskoolituse tunnistuse või tõendi ainult oma korraldatud koolitustele,  kooskõlastatud koolitustele väljastab tunnistuse või tõendi korraldaja! 
3. Taotluste esitamisel ei ole tähtaega ehk neid võib esitada kogu aasta jooksul. Arvestada tuleb, et vastamiseks on meil aega 30 päeva.