EÕL ajakirjad

EESTI ÕDE ajakirja toimetamist juhib  2020 aastal PRpartneritest Jaanika Palm.  

Toimetuskolleegiumisse kuuluvad EÕL juhatus ning 4 eriõenduse valdkonna esindajatena Kersti Ossar, Laura Oisalu, Marelle Maiste, Tuuli Albrant.  

Ajakiri on planeeritud ilmuma 4 korda aastas – märtsis, mais, septembris ja novembris.

Ootame kaastöid, eriti praktikutelt, uurijatelt, kes soovivad saadud teadmisi kolleegidega jagada ning pakuvad häid praktikaid kasutamiseks teistelegi. Ideaalis jõuab sinu artikkel toimetajani vähemalt 6 nädalat enne ajakirja ilmumist. Ajakirja toimetuskolleegium teeb saadetud artiklite hulgast valiku, mis avaldatakse. NB! Artiklit edastades annate toimetusele õiguse artiklit toimetada. Vajadusel võetakse autori(te)ga ühendust sisu täpsustamiseks. Küsimuste korral kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

EÕL juhend teadusloo kirjutamiseks

Ajakirja Eesti õde igas numbris ilmuvad teaduslood, mis sisult on populaarteaduslikud artiklid õendust puudutavatel teemadel. Artiklite eesmärk on jagada põnevas vormis uusi tõenduspõhiseid teadmisi. Artikli kirjutamisel palun järgi alljärgnevat:

  • Artikli kõige olulisem osa on tulemused ehk uus teadmine, mille lugeja artiklist kaasa võtab. Töö tulemused too välja kohe artikli alguses nii, et need moodustavad artiklist enamiku. Ülejäänud tekstiga saad neid laiendada ja täpsustada. 
  • Kui artikliga saab anda uusi soovitusi või nippe, mida praktilises töös kasutada, too need eraldi välja. Võid kasutada ka eraldi tekstikasti ehk sidebar’i.
  • Paku konteksti ehk kirjelda lühidal varasemaid uuringuid või arusaamu, mis eelkirjeldatud tulemuste mõistmiseks olulised.
  • Selgita, kas tulemused kehtivad kõigi inimeste või vaid spetsiifilise grupi kohta, ehk kirjelda lühidalt uuringu metoodikat.

Tehnilised nõuded:

  • Palume märkida 2-3 väljatõstet tekstis. Väljatõste jääb ajakirjas suure tekstina ja on mõeldud lugeja pilku haarama. 
  • Artikli pikkus on 5000-5500 tähemärki koos tühikutega. Kuna tegemist on üsna pika tekstiga, vajab see ka alapeatükke koos alapealkirjadega. Alapealkirjad võiksid olla sisulised. Näiteks on alapealkiri „Eesti õed on Baltimaade töökaimaid“ kindlasti parem kui „Kokkuvõte“. Alapealkirju võiks olla kaks kuni neli.
  • Artikli pealkiri on see, mille alusel lugeja otsustab, kas artikkel on väärt lugemist. Hea pealkiri on pigem konkreetne kui lohisev, sisaldab tegusõna ja kajastab kirjutise sisu.

Autor vastutab artikli sisu õigsuse eest. Artikkel saada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. meiliaadressile Wordi failina. Artikli sisu illustreerivad fotod või joonised lisa eraldi failidena (PNG, JPG või JPGE formaadis) koos pildiallkirjaga. Artikli juurde lisa autori(te) täisnimi, haridustase/teaduskraad, amet ja töökoht koos kontaktandmetega (telefon, e-posti aadress). Lisaks palume saata autori foto eraldi failina (PNG, JPG või JPGE formaadis). Selleks, et foto ajakirjas kvaliteetne jääks, peab see olema vähemalt 1mb suurune. 

Toimetuskolleegiumil on õigus saadetud artikleid avaldada või mitte avaldada.