Toimub liikmeregistri korrastamine

Kõik need, kellega meil puudub ühendus ehk kes pole selle aasta jooksul ühtki e-kirja EÕL saanud või ise piirkonna esimehega kontakteerunud - veel pisut aega on seda võimalik teha. Käes on lõplik registri korrastamise aeg. EÕL juhatus teeb ettepaneku volikogule välja arvata EÕLiidust isikud, kelle andmed liikmeregistris on puudulikud - aegunud ning nendega pole saadud mingit kontakti juba pikemat aega. Liikmeregistri korrastamise käigus on nii mitmedki liikmed oma staatuse EÕL taastanud. Kas Sinul on liikmeregistris õiged andmed?

Oktoobris ilmus Eesti Õde, loe kodulehelt või leia haiglast - raamatukogust üles pabereksemplar. 

12.mai 2017

Konverentsil rääkisime nii maailmast, Eestist kui Euroopast. Esinejateks olid peamiselt  Õdede Liidu liikmeid ning kolleeg Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Seltsist. Peamised ettekanded on varsti kättesaadavad ka meie kodulehel.

Täna leiad kodulehelt elektroonilise ajakirja Eesti Õde. Järgmisel nädalal jõuab liikmeteni ka paberkandjal ajakirja number. Maikuu toob meile ilmselt veel ka siseveebi - jälgige kodulehte ja meie facebooki.

Täna - tähistagem ja olge jätkuvalt uhked meie ameti üle.

Elagu ÕED!

KOOLITUSTE AEG

Kevadel on  õige aeg mõelda  tervise peale, pisut rohkem kui tavaliselt.  Koolitused aitavad.

Öötöö ja selle mõju naise tervisele - seda õppisime juba 3.märtsil Jõgeval. Nutiseadmed ja Tervis -  6.märtsil 2017.aastal toimus loeng Tallinna Keskraamatukogus. 

Ees ootavad kaks suurt koolitust:

Siin - või sealpool piiri -  vaimse tervise küsimustes on võimalik saada targemaks 7.aprillil ning Punane trauma  - toimumas 20.aprillil.  

Kui oled EÕL liige või tervishoiutöötaja, kes vajab neil teemadel täiendust, siis registreeru meie konverentsile siinsamas kodulehe paremas nurgas.

Märtsikuus vaata üle oma toiduvalikud, talvine pajatoit asenda rohelisema ja kergema valikuga. Kes talvisel ajal tõbine oli, sellel on aeg üks vitamiinide ja mineraalide  manustamine ette võtta. Liikumisel õues vaata, et mütse peas, sall kaelas ning kindad käes püsiks. Esimene päike küll juba soojendab, kuid ilm on veel salakaval ning tuul külm. Hoidu ise ennast külmetamast. 

Tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonid üksmeele

Tervishoiuvaldkonna töötajate ja tööandjate liidud sõlmisid eelkokkuleppe, kinnitamaks, et poolte vahel selle aasta palganumbrites erimeelsusi ei ole. Kollektiivlepingu sõlmimine on takerdunud tervishoiu rahastamise otsuste puudumise tõttu, mis annaksid kindluse, et patsiendid saavad õigel ajal vajalikku arstiabi.

Selleks, et tagada tervishoiutöötajate palgatõus kokkulepitud mahus ja ajal, peab Haigekassa nõukogu tegema vastava otsuse homme. Eelkokkulepe annab selge aluse palgakomponentide tõstmiseks. Selles sisalduvad tunnitasud lepiti kokku juba lepitusmenetluses ja vajalik summa on haigekassa eelarves reserveeritud. 

Pooled on läbirääkimisi pidanud üle aasta ja jõudnud kollektiivlepingu põhipunktides kokkuleppele. Tervisevaldkonna töötajate ja tööandjate esindajate hinnangul oleks äärmiselt kahetsusväärne, kui pikaajalise töö tulemusel saavutatud kokkulepped ei leiaks riigipoolset toetust. Eelkokkuleppe sõlmimine tõendab tervishoiutöötajate ja tööandjate soovi töötüli rahulikult lahendada. Töörahu säilimine sõltub riigi ja haigekassa otsustest.

Eesti Õdede Liit;  Eesti Arstide Liit; Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit; Eesti Haiglate Liit; Eesti Kiirabi Liit; Eesti Perearstide Selts

Tervishoid sai juurde 258 õde

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lõpetas 3.veebruaril 101 õde. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ning selle Kohtla-Järve filiaalis sai eelmisel nädalal diplomi 157 uut õde. 

 “Õe iseseisvate teenuste mahud on viimastel aastatel hüppeliselt tõusnud, nõudlus õdede teenuste järele kasvab. Patsiendid on õe iseseisvad vastuvõtud hästi omaks võtnud ja haiglad on mõistnud, et õe iseseisvate vastuvõttude laiendamisega on võimalik ravijärjekordi lühendada,” sõnas Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus. Juba õe kutse omandanud õdedest omandas 57 õde eriõe kutse.  Õe erialases koolituses oli  talviseid lõpetajaid  kolmel erialal: terviseõenduses 13, vaimse tervise õenduses 22 ning intensiivõenduses samuti 22. 

“Kollektiivlepingu läbirääkimiste võtmes võib tekkida küsimus, kas tänastele lõpetajatele üldse tööd jätkub. Õed tööpuudust kartma ei pea. Põhja-Eestis elab kaks kolmandikku Eesti elanikkonnast ning trend siia kolimiseks jätkub, seega jääb ka seekordse lennu järel õdede puudus meie jaoks püsiprobleemiks,” ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko.

Samaaegselt lõpetamistega peeti mõlemas kõrgkoolis avaaktuseid, kokku alustab õe õppekaval õpinguid kahes koolis Tallinnas ja Tartus 106  üliõpilast. Lisaks alustas “Kool haiglas” projektis Pärnu Haiglaga koostöös õpinguid 30 õe põhiõppe eriala üliõpilast

 

TERE! Oled jõudnud meie uuele kodulehel

Kindlasti pole meie koduleht veel päris valmis, kuid kuna tähtaeg läheneb pädevuse hindamise taotlejate jaoks, siis selleks leiad kogu vajaliku info "Kutse arengu" rubriigist. Ühtlasi on taotlejatele otsetee lehe paremal nurgas asuvast lingist. Lehelt saad teada "Kes või mis on EÕL?"  ning mida pakume "Elanikonnale", samuti on uuenenud meie kontaktid.

Meie igapäevastest tegevustes jõuab ülevaade "Kutse arengu" rubriiki. Sealt leiad valminud dokumendid,  infot  töörühmade ja käimasolevate tegevuste kohta. Kirja saab olulisim, kus  Eesti Õded Liit kaasa lööb, nii Eestis kui välismaal. Sama rubriigi alt leiad ka kõik vajaliku, et pädevuse hindamise taotlus valmis teha ning meile online vormi kaudu saata. Samuti lisandub just sellesse rubriiki koolituste eelinfo. Koolitusele registreerimise avanemisel lisandub koolitusinfole nii koht, päevakava kui registreerimistingimused. Rubriik "Elanikkonnale" avab meie tegevusi, mis on suunatud nii liikmetele kui laiemale avalikkusele. Ühtlasi jagame infot seltsingute tegevusest.

Koduleht jääb kohaks, kus kajastame info, mis ajas kiirelt ei muutu. Esilehel kuvame  vastaval perioodil kõige olulisemat, et leiaksid vajaliku kiiresti üles. Kui tahad kaasa mõelda, siis anna teada mis ja miks peaks Sinu arvates veel kindlasti kodulehel olema. Kirjuta meile. Meie facebooki lehelt leiad kiiremat ja päevakajalisemat infot. Tule sõbraks!

Uute kohtumisteni